Refinancování hypotéky – jak zlevnit své bydlení


Hodně lidí, kteří financovali koupi, výstavbu nebo rekonstrukci nemovitosti za pomoci hypotečního úvěru, má dojem, že již nemůže vůbec nic dělat a je plně odkázáno na podmínky a vůli banky, která hypotéku poskytla. To však není pravda. Nejste povinni se podvolit, ale co můžete udělat a jak si zajistit co nejmenší splátky a výdaje?

 

Využijte naší kalkulačku a zjistěte si, kolik ušetříte refinancováním Vaší hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření 

 

Co tedy můžeme udělat pro snížení výdajů spojených s hypotečním úvěrem a tím ulevit rodinnému rozpočtu? Klienti banky mohou ovlivňovat své úroky a tím i výdaje.

Při podpisu úvěrové smlouvy podepisujete také délku tzv. fixace úrokové sazby, která Vám zajišťuje výši úroku, a to nejčastěji na dobu 1, 3, nebo 5 let podle Vašeho výběru. Po této době se provádí změna úrokové sazby dle aktuální situace na trhu a také přichází doba, kdy můžete splatit část nebo celý úvěr bez sankcí v přesně daném termínu. Banka Vám má 30 dní před tímto datem zaslat nabídku s úroky pro různé fixace, což často banky nedělají a zasílají tyto informace na poslední chvíli, aby klient neměl čas se v klidu rozhodnout a dojednat si jiné podmínky. Zde je Váš čas, kdy můžete ušetřit peníze. Jak?

Nejlépe dva měsíce před datem refixace je třeba zjistit, jaké úroky nabízejí jiné banky, a to je nejlepší doba obrátit na Hypotečního poradce, který Vám zjistí celkovou situaci na trhu a poradí Vám, zda zůstat u stávající banky nebo REFINANCOVAT, aneb splatit novou hypotékou hypotéku současnou, která již nenabízí nejlepší podmínky a úrok.

Refinancování je mnohem jednodušší než získání první hypotéky. Banky při refinancování akceptují odhady až pět let staré. Ve většině případů je refinancování bez poplatku za poskytnutí úvěru a u některých bank již nemusíte ani znovu dokládat příjem. Jen na těchto výdajích ušetříte na dvoumilionovém úvěru okolo  21.000,-. Rozdíl mezi úroky může dosáhnout výše až 0,6%, a to je podstatné snížení Vašich měsíčních výdajů. Výsledek této slevy může dosáhnout až jedné splátky ročně.

 

Co potřebujete pro refinancování:

  1. Kopii současné úvěrové smlouvy
  2. Žádost o poskytnutí úvěru pro refinancování
  3. Kopie dokladů totožnosti všech žadatelů
  4. Odhad nemovitosti (stačí starý odhad, který jste pořídili při žádosti o hypotéku)
  5. List vlastnictví a katastrální mapu (ne starší jednoho měsíce)
  6. Kopie pojistné smlouvy k nemovitosti (tu již máte)

 

Pokud se Vás tato situace právě týká, nebo se na ní chcete připravit, poskytneme Vám informace na níže uvedeném kontaktu nebo dotazem:


Radim Fichtner
Hypoteční a finanční specialista
Mobil:    +420 725 600 873
e-mail:  fichtner@hypodilna.cz
Partneři
Výběr Hypotéky.cz
Reality Dílna.cz
Výběr Banky.cz