Hypoteční kalkulačka

Pokud přemýšlíte o bydlení jistě Vás napadne možnost hypotéky a to ať už peníze máte nebo ne, protože ekonomické rčení hlásá "cizí peníze jsou levnější než vlastní". Následující myšlenka bude za kolik? Jaký bude úrok, i když ten může být zavádějící.

Pokud budete pokračovat a vyplníte základní informace v kalkulačce získáte informaci ohledně reálném úroku, který můžete získat.

 

malá rada pro Vás než začnete počítat:

  • Cenou nemovitosti není myšlena  Kupní cena, cena na výstavbu ale předpokládaná zástavní. To je cca. průměrná cena nemovitostí nabízených v okolí cca. 2-3 km.
  • Fixace úrokové sazby jepředem domluvená doba, po kterou se nemění úroková sazba hypotečního úvěru. Tato doba je většinou stanovena na 1, 3 nebo 5 let, lze se ovšem setkat i s 10-ti letou nebo 15-ti letou dobou fixace. Je však možno po dohodě s bankou získat i jinou dobu fixace
  • variabilní úroková sazba je sazba která se skládá z pevně dané marže banky a tzv. PRIBORU, který je v současnosti -0,3%
  • PRIBOR - Prague InterBank Offered Rate je pražská mezibankovní nabídková sazba. Jedná se o úrokovou sazbu, za kterou si banky navzájem poskytují úvěry na českém mezibankovním trhu. Je tedy třeba klíčová pro výši úroků u hypotečních úvěrů. Používá se často jako referenční, např. "ve výši 3 % nad sazbou PRIBOR".
Partneři
Výběr Hypotéky.cz
Reality Dílna.cz
Výběr Banky.cz