Hypotéka na koupi nemovitosti

Koupě nemovitosti je nejčastějším důvodem sjednávání hypotečního úvěru, proto je hypotéka na koupi nemovitosti nejběžnějším produktem na trhu hypoték. Pro tento typ hypoték se standardně musí dokládat příjmy. Vyřízení takovéto hypotéky můžete stihnout i během 14 dní.

Jak získat hypotéku na koupi nemovitosti

V první řadě si zajistěte kvalitního hypotečního poradce. S ním proberete veškeré náležitosti pro poskytnutí hypotečního úvěru:

-       bude posouzena vaše bonita, tj. zda-li máte dostatečnou výši měsíčních příjmů

-       upřesnění cílů a záměrů

-       výběr vhodné banky

-       z těchto informací se uskuteční první odhad maximální výše hypotečního úvěru

Následně s vaším hypotečním poradcem vyplníte potřebné formuláře pro poskytnutí hypotečního úvěru na nemovitost a věc se postoupí bance, kterou jste si vybrali.

V této bance složíte rezervační poplatek a podáte „ostrou“ žádost o úvěr. S tímto úkonem je spojena povinnost nechat si odborníkem vytvořit odhad ceny vaší nemovitosti.

Pokud vše proběhne v pořádku, banka oficiálně schválí vaši žádost o hypoteční úvěr na koupi nemovitosti a oběma stranami se podepíše smlouva. Po tomto úkonu po vás bude banka požadovat zpracování dokumentů, které jsou třeba pro čerpání úvěru. Následuje podpis Zástavní smlouvy ve prospěch banky prodávajícím a její podání na Katastr nemovitostí. Od tohoto okamžiku můžete čerpat úvěr dle podmínek smlouvy.

Poslední podpis vás čeká u kupní smlouvy, která se následně postoupí na Katastr nemovitostí. Teď už se nemovitost přepisuje na nového majitele a vaším úkolem je už pouze splácet úvěr.

Využití hypotéky na koupi nemovitosti

Tento typ hypotéky můžete využít na koupi bytu v osobním vlastnictví či družstevní byt, také na koupi rodinného domu včetně příslušenství či pozemku.

Parametry hypotéky na koupi nemovitosti

Každá banka má jiné podmínky pro poskytnutí hypotečního úvěru na koupi nemovitosti. Minimální výše hypotéky je tak relativní, zpravidla se ale částka pohybuje kolem 200 000 Kč. Maximální výše je pak možná až do 100 % odhadní částky nemovitosti.

Vaši hypotéku můžete zajistit buďto kupovanou nemovitostí nebo jinou stavbou stojící na území České republiky. Pokud je kupovaná nemovitost v držení družstva, je třeba ručit nemovitostí v osobním vlastnictví. Dobu splácení hypotéky si určuje každá banka rozdílnou, avšak standardní doba je rozložení splácení hypotečního úvěru na 30 let.

Potřebné doklady pro získání hypotečního úvěru

  • návrh na uzavření smlouvy o úvěru, která obsahuje i údaje o příjmech a výdajích domácnosti
  • daňové přiznání či potvrzení o výši příjmu od vašeho zaměstnavatele
  • podklady k nemovitosti, na níž má být uplatněno zástavní právo (odhad ceny nemovitosti zpracované odhadcem)
  • smlouva o koupi nemovitosti
  • stavební povolení (při koupi pozemku)

Pokud se Vás tato situace týká a chcete si zjistit, jak vysokou hypotéku a za jakých podmínek můžete dostat, zavolejte nám nebo nás kontaktujte pomocí služby našeho rychlého kontaktu.

Partneři
Výběr Hypotéky.cz
Reality Dílna.cz
Výběr Banky.cz