Kočka i pes jsou čtyřnozí přátelé, kteří nám přináší do života plno radosti, úžasných chvil a často jsou nejlepšími přáteli v těžkých životních situacích. Jenže vše má dvě strany a musíme si uvědomit, že i pejskové a kočky mohou být nemocní, mohou se zranit či svou rozpustilou neopatrností způsobit i nemalé škody na zdraví a majetku. Ošetření a hospitalizace nejsou zrovna levné. Ceny za operace a léčbu mohou dosáhnout několika desítek tisíc korun. Měli byste proto vědět, že i pro vašeho mazlíčka lze sjednat pojištění. Díky němu už nikdy nebudete muset řešit problém, že nemáte dost peněz na kvalitní veterinární léčbu! Jak funguje a na kolik vás vyjde?

Peníze hrají roli!

Možná si říkáte, že vám bude jedno, kolik za léčbu vašeho kamaráda zaplatíte, a nejspíše by to byla i pravda. Ovšem jen do chvíle, než ona situace nastane. Většinou stačí jen chvilka nepozornosti a váš pes se ošklivě zraní, a navíc je třeba si uvědomit, že zejména čistokrevní psi jsou náchylní k onemocnění kloubů. Veterinární léčba se v obou případech dostává do vysokých čísel, kdy se za operaci platí i desetitisíce korun, a i následná léčba se může hodně prodloužit, a tím i prodražit. Určitě se proto vyplatí myslet na budoucnost a na takové případy se připravit. Přijít může i taková situace, že bude nutné pejska či kočičku utratit. Je to možná trochu sobecké, ovšem i v takovém případě je třeba myslet na peníze. Uvědomte si, že jste do života zvířete investovali peníze, které lze díky pojištění získat zpět.

Jen  pojistka na blbost nestačí

Někteří majitelé psů a koček spoléhají na vlastní pojištění odpovědnosti, tzv. pojistky na blbost, jehož součástí bývá i pojištění domácího mazlíčka. Jedná se však pouze o pojištění případných škod, které zvíře neúmyslně způsobí. Tento druh pojistky v žádném případě nepokrývá náklady, které přináší veterinární léčba.

Speciální pojištění domácích mazlíčků získáte snadno

Proč byste měli o pojištění domácích mazlíčků uvažovat? Hlavním důvodem je, že se jedná o jediný druh pojistky, který ochrání majitele domácího mazlíčka před vysokými výdaji, nebo dokonce před situací, že na dostatečnou léčbu svého kamaráda nebudete mít peníze. Pojistíte se pro případ léčby úrazu i nemoci, pro případ uhynutí i utracení, a pro případ, když zvíře způsobí škodu na zdraví, majetku i škodu finanční.

Vše je tak jednoduché a pak už máte klid

Na otázky ohledně pojištění domácího zvířete vám rychle odpovíme na Hypodílna.cz, nebo fichtner@hypodilna.cz. Nečekejte, až bude pozdě.

Informace Vám podáme i na naší Facebookové stránce.

Radim Fichtner

Mobil: +420 725 600 873 
E-mail: fichtner@hypodilna.cz| FB: Hypodílna
web:    www.hypodilna.cz | www.realitydilna.cz