Na trhu se objevil  “nový” typ hypotéky – tzv. australská hypotéka, kterou uvedla Hypoteční banka spolu s ČSOB. Začíná se objevovat reklama v metru, v tisku, a brzy půjde i do televize. Ale co to vlastně je, čím se liší?

Ničím – je to standardní hypotéka s bonusem za výši úvěru, kterou poskytují i jiné banky. Za každý započatý milion výše hypotéky dostanete 0,10 % slevy a to až do celkové výše 0,40 % ze standardní úrokové sazby. Pokud k tomu splníte i podmínky pro další slevy nabízené bankou, jako např. účet u ČSOB + pojištění úvěru a domácnosti, můžete získat úrokovou sazbu až 3,09 % s 5 letou fixací u 70 % hypotéky.

Modelový příklad:

Výše úvěru

Fixace

Australská sleva

Konečný úrok

 1 600 000 Kč

5 let

-0,20 %

3,29 %

3 100 000 Kč

5 let

-0,40 %

3,09 %

Stejný princip úrokových schodů zvýhodňujících vyšší hypotéky již používají i jiné banky, například Komerční banka uplatňuje tento způsob konstrukce úrokové sazby již několik let. Nechci a netvrdím, že je na australské hypotéce cokoli špatného, jen chci objasnit nový výraz, který se na hypotečním trhu objevil, co obnáší a co nám přinese, pokud se pro ni rozhodneme. 

Pokud máte dotazy nebo chcete bližší informace o hypotečním úvěru, kontaktujte nás na www.hypodilna.cz

Australská hypotéka II

V minulém článku, který jsem věnoval australské hypotéce, jsem vysvětlil její princip, přínos pro klienta, ale například i to, že nejde o nový typ hypotéky.

S čím však Hypoteční banka přišla jako první, je přístup k reklamě a prezentace hypotéky. Vymysleli příběh, klokaní rodinku, a na rozdíl od jiných reklam vynechali účelovou vtíravost. Zrovna dnes se v komerční části deníku E15 objevila reklama s celým příběhem o tom, že zástupci australského Melbourne chtějí postavit kopii Národního divadla s povozy taženými klokany za pomoci českých firem a o odmítnutí financování stavby ze strany HB, protože jsou specialisty na financování úvěrů pro fyzické osoby. Jednoduše řečeno, po dlouhé době vtipná reklamní akce. To je názor zástupců Hypodílna.cz a pokud by Vás zajímaly další informace k financování, a to nejen o tom australském, jsme Vám k dispozici.

Radim Fichtner
Hypoteční a finanční specialista
Mobil:  +420 725 600 873
Web:     www.hypodilna.cz
e-mail:  fichtner@hypodilna.cz