Hypotéka bez zástavy

Hypotéka musí být vždy zajištěna nemovitostí – občas se však může stát, že ještě nemovitost nemáte vybranou, není momentálně k dispozici či patří do družstevního vlastnictví, které nejde zastavit. V tomto případě můžete využít hypotéku bez ručení nemovitostí. Tuto službu Vám nabídne hned několik českých bank. Konkrétně se jedná se o tzv. předhypoteční úvěr.

Předhypoteční úvěr

Tento úvěr Vám banka poskytne v případě, že momentálně nemáte k dispozici nemovitost, na kterou lze vložit zástavní právo. Jeho jediným účelem je zajistit finanční prostředky právě na tuto nemovitost. Banky poskytují předhypoteční úvěr zpravidla na 1 – 2 roky v kombinaci s následným hypotečním úvěrem. Vy však po tuto dobu splácíte pouze úroky, nikoli celou jistinu.  

Minimální výše úvěru je 200 000 Kč, maximální pak 5 000 000 Kč.

Zánik předhypotečního úvěru

V momentě, kdy nemovitost získáte do osobního vlastnictví, můžete na ni uplatnit zástavní právo. Celý předhypoteční úvěr je pak splacen následným hypotečním úvěrem. Tímto úkonem zaniká předhypoteční úvěr. Následně budete mít povinnost dále platit úroky plus jistinu hypotečního úvěru.

Úroky předhypotečního úvěru

Úroky u tohoto typu úvěru bývají vyšší než u klasického hypotečního úvěru a jsou fixně stanoveny pro celou dobu trvání tohoto úvěru.

Výhody hypotéky bez ručení nemovitostí:

Pokud se Vás tato situace týká a chcete si zjistit, jak vysokou hypotéku a za jakých podmínek můžete dostat, zavolejte nám nebo nás kontaktujte pomocí služby našeho rychlého kontaktu.

Máte nezodpovězené otázky?
Napište nám a ptejte se.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů této služby.
%d blogerům se to líbí: