Refinancování

Refinancování neboli přefinancování hypotéky je velice zajímavá možnost jak ušetřit peníze a to buď na již uzavřené hypotéce, nebo na vlastních vynaložených financích. Je vhodné zejména pro ty klienty, kteří nejsou spokojeni s vysokou částkou měsíční splátky a chtějí si hypotéku prodloužit, aby tím získali možnost nižší měsíční splátky.

Refinancování je vlastně vyhledání jiné hypoteční banky, která nabízí lepší podmínky než stávající banka, u které máme hypotéku uzavřenou. Klient má tedy možnost uhrazení stávajícího dluhu novou hypotékou, která mu nabízí lepší podmínky. Tím je tedy stará hypotéka splacena, a vy tak můžete čerpat z nově uzavřené smlouvy, která vám přináší lepší úročení, než hypotéka předešlá.

Musíte však uvážit, zda-li se vám refinancování hypotéky vyplatí – nesmíte zapomenout na veškeré náklady spojené s tímto úkonem jako je nový znalecký posudek, vedlejší poplatky bance a podobně. Některé banky však tyto služby provádí pro klienty bezplatně. Proto je vhodná dobrá kalkulace všech pro a proti.

Hlavní výhody refinancování:

– snížení výše měsíční splátky

– získání lepších hypotečních podmínek – např. možnost bezplatně a kdykoli hypotéku splatit

– změna banky, pokud jsme s předešlou nebyli spokojeni.

Pokud Vás tato otázka trápí nebo zajímá, kontaktujte nás a my Vám pomůžeme lepší podmínky vyhledat nebo vyjednat. Stačí nás kontaktovat a mít následující podklady:

  1. Současnou úvěrovou smlouvu nebo doklady o investici do nemovitosti z vlastních prostředků
  2. Potvrzení o bonitě (výše přjmů a výdajů), pokud se na vás nevztahuje možnost neprokazovat příjmy, kterou některé banky nabízí
  3. Pojistku zastavované nemovitosti
  4. Odhad zastavované nemovitosti (stačí starší, pokud refinancujete již poskytnutou hypotéku)

Pokud se Vás tato situace týká a chcete si zjistit, jak vysokou hypotéku a za jakých podmínek můžete dostat, zavolejte nám nebo nás kontaktujte pomocí služby našeho rychlého kontaktu.

Máte nezodpovězené otázky?
Napište nám a ptejte se.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů této služby.
%d blogerům se to líbí: