Přesněji řečeno – můžete si zkusit nechat spočítat pojištění na internetu, ale vždy si nechte výsledek vysvětlit skutečným finančním poradcem. Profesionál, který se v tomto oboru vyzná, vás posléze upozorní, jaké záludnosti ono „skvělé“ pojištění, které jste našli, skýtá. Nabídne vám svou protinabídku s vysvětlením, proč ji tak nastavil, a je pouze na vás, kterou si vyberete. Osobně jsem „přišel“ o klienta z důvodu, že konkurent měl lepší nabídku (firemní akce, bonusy, …), ale vždy jsem jako profesionál tento výsledek dokázal přiznat/přijmout. Příště totiž budu lepší zase já 😊

Jak si vyjednat nejlepší pojištění?

Děláme to jako zákazníci skoro všichni a odborníci z nás šílí. Než si něco objednáme, prozkoumáme internet, a pak přijdeme s mnohem lepší variantou, než by nám daný profesionál nabídl. Znáte to, že? Já si takto občas pokouším stanovit lepší diagnózu než můj lékař. Ovšem vždy mě stejně trumfne právě onen profesionál, který ví, že internet není tak chytrý, jak se zdá. Chybí mu selský rozum. Například v oblasti pojištění. Zdá se to snadné. Na internetu vám srovnávací kalkulačka sama spočítá to nejvýhodnější a nejlevnější pro vás. Když máte nové auto, zjišťujete si, jaké bude nejlepší povinné ručení či havarijní pojištění, abyste ušetřili finance. Věnujete tomu spoustu času, děláte si i foto auta, porovnáváte různé značky vozů (standard Škoda i dražší Mercedes), já jsem zkoušel i mezinárodní varianty pojištění, takže jsem nepoužíval pouze české výrazy, ale i termíny jako insurance, car, photointernet či sale, abych skutečně našel to pravé pojištění. Porovnával jsem různé nabídky od Allianz až po to, co nabízí Kooperativa. Vyzkoušel jsem různé portály, jako například ePojištění. Někde vám dokonce tvrdí, že sjednat si u nich pojištění zvládne i opice. Možná ano, bohužel spíš trochu ovšem počítají, že jim právě jednoduše myslící lidé naletí. Je potřeba, aby vám poradil odborník.

Sleva nezajistí levnější nabídku. Aneb názor klienta.

Po dostatečném prozkoumání možností a nabídek na internetu jsem oslovil pana Radima Fichtnera z firmy Hypodílna, s nímž jsem měl už předchozí dobrou zkušenost z jiné oblasti (auto, motorka, chata, byt a pojištění našeho SVJ + bytového domu).

Nabídka, kterou jsem si vybral na internetu, by mě stála kolem 3 799 Kč/rok oproti nabídce od pana Fichtnera za 7 911 Kč/rok. Pan Fichtner mi odpověděl, že pokud by má „nabídka“ byla levnější o 500 Kč, možná i o 700 Kč/rok, tak tomu uvěří, ale tady jde o nereálnou nabídku. A zde mi pan Fichtner ukázal, jak záludně tyto kalkulačky pracují.

Sám zkusil poslat poptávku na portál. Po pár minutách mu volali, potvrdili, že garantují nejlevnější nabídky a najednou začali cenu navyšovat, protože některé parametry na vybrané pojištění nebyly optimální, což vám kalkulačka na internetu neukáže. Víte proč? Aby vás nalákala na velmi výhodnou cenu. Vy poté rádi dáte kontakt, protože o takový produkt stojíte. A pak vás lapí do svých spárů, nabízí vám kdeco, navyšují cenu a na konci poskytnou jakoby výhodnou slevu, aby nabídka vypadala lukrativně.

Jak jsem dopadl já? Nakonec i s různými slevami by produkt vyšel na 9 071 Kč/rok (a to bez havarijního pojištění, které je v levnější nabídce pana Fichtnera).

Mnou oslovený pan Fichtner šel vlastní cestou a dokázal mi zajistit mnohem výhodnější pojištění. Nebudu zacházet do detailů, jen prozradím, že cena pojištění byla 7 911 Kč/rok i s havarijním pojištěním!

 

Pojištění v rámci Povinného ručení
škoda na zdraví a usmrcení/majetku či ušlému zisku 70 mil. Kč/70 mil. Kč
základní asistence
právní poradenství
Pojištění v rámci Havarijního pojištění
odcizení vozidla
živelné údalosti
poškození zaparkovaného vozidla zvířetem
srážka jedoucího vozidla se zvířetem
úrazu řidiče 200 000 Kč (klient již pojištění úrazu/života má)
asistence plus
Celkové roční pojistné 7 911 Kč 9 071 Kč

 

Právě tato zkušenost mne přesvědčila, že v důležitých oblastech se musím vždy obrátit na někoho, kdo svému oboru rozumí. Nevadí, když si na internetu předem něco zjistím, společně s mým poradcem ovšem poté projdeme danou nabídku, abych opět málem nepadl do pasti.

Mít kontakt na spolehlivého poradce ve finanční sféře má ještě jednu nespornou výhodu – pomůže mi s přenastavením a kontrolou současných pojistek. Věděli jste, že je potřeba kontrolovat pojistku alespoň jednou za dva roky?

Podmínky pojistek se totiž každou chvíli mění, a to k lepšímu i horšímu. Některé pojistky by nemusely za pár let už stačit na daný požadavek krytí škod, protože například ceny nemovitostí rostou a časem se mohou dostat do stavu „Podpojištění“, které opravňuje pojišťovnu snížit plnění, nebo neplnit vůbec. Pojistku nemusíte vždy rušit, ale lze ji pouze upravit na míru vašim potřebám.

S tím vám ovšem musí poradit někdo, kdo se vyzná v praxi a jak to správně udělat, abyste nebyli škodní. Pana Radima Fichtnera mohu jen doporučit, protože nabízí obsáhlý a profesionální servis, navíc základní konzultace je zdarma a může být provedena na dálku.

Proč to aspoň nezkusit, že? 

Nyní se na pana Fichtnera obracím opět a v jiné sféře. Ohledně realitních služeb. Budu prodávat byt a kupovat dům, a právě Radim Fichtner pracuje i v realitách, má firmu . Určitě ji znáte, v logu má chameleona (firma od roku 2013 v pražské ZOO adoptuje chameleona obrovského a letos pražské ZOO dokonce dva chameleony obrovské – Elišku a Vendelína – darovala).

Profesionál s dlouholetou praxí a výbornou pověstí je tím nejlepším rádcem ve sféře, kde se sami nevyznáte.

Zeptejte, co by šlo udělat s vaší pojistkou, úvěrem, nebo nemovitostí – kontaktujte mě: