Zlato bylo, je a bude zárukou v případě inflací, státních nebo světových krizí. Zlato je díky svému třpytu vždy žádané a je vždy důkazem, že jste bohatý a důvěryhodný partner. Surové zlato je vždy směnitelné, ať jste, kde jste. V Evropě, Africe či Jižní Americe.

V poslední době se šíří spousty článků o tom, jak jde zlato dolů, a poté se dělí na dvě části: kupovat – nekupovat. Naposledy jsem četl článek v časopisu EURO, který na sebe upoutával velkou reklamní kampaní v metru a na hlavní stránce stálo “Zlatá horečka – Češi nakupují zlato, zatímco ve světě se ho zbavují”. Trochu závádějící titulek, který má přivést čtenáře. Uvnitř byl však již článek, který ujišťoval o tom, že Češi nejsou výjimkou a ve světě surové zlato nakupují i jiní, a to po celém světě.

Důležitá informace je, že se musí rozdělovat surové zlato a zlato “papírové”, jako jsou třeba fondy, akcie apod. Ty byly z valné většiny důvodem, proč od počátku roku 2013 klesla cena zlata až o cca 30 %. Důvodem jsou zprávy o končící krizi a novém vzestupu, kdy se investoři do ETF fondů rozhodli prodat investice do zlata a nakupovat akcie firem, které jsou v současnosti podhodnocené a počínající recesí začnou nabývat své původní hodnoty. Tak započal spěšný prodej, což vedlo k poklesu ceny zlata na burze. To však neovlivní hodnotu surového zlata – naopak je příznivá doba si nějaké to surové zlato, ať již ve formě slitku nebo zlaté mince, koupit.

Surové zlato je však spíše jistota a dlouhodobá investice, kterou je třeba brát jako rezervu a mít v něm cca 20-30 % finančních prostředků, a další finance zhodnocovat jinak. V dnešní době není nutné mít k dispozici najednou velkou sumu peněz, protože jsou k dispozici i malé slitky či mince, ale nabízíme například speciální produkt zlatého spoření, kdy Vám stačí 500 Kč měsíčně a můžete pravidelně nakupovat v malém za cenu trojské unce podle kurzu londýnské burzy. Více najdete v nabídce našich spořících produktů.

 

Radim Fichtner
Hypoteční a finanční specialista
Mobil:  +420 725 600 873
Web:     www.hypodilna.cz
e-mail:  fichtner@hypodilna.cz